uploader
کد خبر : 822
تاریخ انتشار : 1397/11/01

مانور آتش‌سوزی، حین اکران فیلم، در کورش‌مال اجرا شد

به گزارش روابط عمومی کورش‌مال، مانور آتش‌سوزی، با حضور عزیزی فرمانده ایستگاه 102 آتش‌نشانی، باقری نماینده مرکز پیشگیری سازمان آتش‌نشانی، میرعالی مدیرعامل کورش‌مال، میراکبری مشاور آتش‌نشانی کورش‌مال، دارابی مدیر کمیته ایمنی، شکوهی‌مقدم مدیر کمیته بحران، آزادفلاح مدیر HSE، سلامت یار و سایر مدیران کورش‌مال، در سالن شماره 12 پردیس سینمایی کورش برگزار شد.

طبق این گزارش، ساعت 00:45 دقیقه روز دوشنبه 1 بهمن ماه 97 ، هشدار اعلام حریق توسط اتاق مانیتورینگ کورش‌مال دریافت شد که بر اساس آن در اولین دقایق وقوع حادثه، سازمان آتش‌نشانی، اورژانس و مدیران کمیته‌های ایمنی- بهداشت و بحران کورش‌مال از آن اطلاع یافتند.

براین اساس تیم‌های مختلفی به سرعت وارد عمل شدند. تیم اطفای حریق کورش‌مال با تجهیزات اطفای داخل سالن، اقدامات اولیه جهت کنترل حریق را انجام داد. تیم فنی مهندسی جریان برق را قطع کرد و تیم حراست تماشاگران سینما را به خروجی‌های اضطراری هدایت نمود.

سپس با ورود نفرات اعزامی از سازمان آتش‌نشانی، مدیریت اطفای حریق به ایشان سپرده شد؛ گروه امداد و نجات مصدومان را به صورت سرپایی مداوا کرد و پس از آن تیم کنترل و حفاظت از اموال و اشیاء به جا مانده مراجعان صورت‌برداری نمود تا پس از وضعیت سفید امانات را به صاحبانشان باز گرداند.

شایان ذکر است انجام این مانور در زمان فروش بلیت سینما و همچنین قبل از اکران فیلم به اطلاع مراجعان سینما رسیده بود و در پایان مانور نیز با تقدیم پک تخفیف سرزمین بازی ژوپیتر از ایشان تشکر به عمل آمد. همچنین از شرکت‌کنندگان در مانور تقاضا شد پس از پذیرایی، به منظور ارزیابی مانور و  بهبود اجرای عملیات‌های مشابه، فرم نظرسنجی مربوطه را تکمیل نمایند.

شایان ذکر است کورش‌مال جزو معدود مراکز تجاری کشور است که موفق به دریافت مجوز پایان کار از سازمان شهرداری، مجوز ایمنی از سازمان آتش‌نشانی و همچنین مجوز تایید صلاحیت مسئول ایمنی از اداره کل بازرسی وزارت کار گردیده است.