uploader
کد خبر : 965
تاریخ انتشار : 1399/01/18

لایو آموزشی ماهنامه تجارت طلایی با آقای علی میرعالی مدیرعامل کورش مال

متن لایو آموزشی مهندس علی میرعالی مدیرعامل کورش‌مال و مهندس شاهرخ کشاورز نماینده انجمن مراکزخرید خاورمیانه و شمال آفریقا در خصوص شرایط جاری صنعت ریتیل در عصر کرونا

طی این گفتگو مهندس میرعالی به سوالاتی که توسط مدیران مراکز تجاری مختلف داخل و خارج کشور مطرح شده بود پاسخ گفت.

مهندس کشاورز به عنوان سوال اول و به نقل از مهندس فربود چاپاریان مدیر مرکز خرید النعیم سی‌تی‌سنتر رأس‌الخیمه امارات پرسید: راهکار شما برای کاهش هزینه‌ها آن هم به عنوان مرکز خریدی که دارای بزرگترین پردیس سینمایی کشور با پاخور بالا است و به همین دلیل تعداد بالای نیروی خدماتی را می‌طلبد چیست؟

مهندس میرعالی ضمن تبریک سال نو به کلیه مخاطبان و تشکر از مهندس کشاورز گفت: اگر اجازه بفرمایید قبل از پاسخ به این سوال، چند جمله‌ای به عنوان مقدمه عرض نمایم؛ متاسفانه امسال وضعیت کسبه در سراسر دنیا خوب نبود. مستحضرید اقتصاد چین با رشد 6 درصد، به 5-4 درصد رسیده، اقتصاد منوط به عرضه و تقاضا است و این روند در حال حاضر نزولی است. در کشور ما نیز متکی بودن به نفت، تورم بالا و شرایط تحریمی که تجربه می‌کنیم اقتصادمان را دچار چالش بزرگتری کرده است؛ بنابراین باید همفکر و همراه باشیم تا از این مشکل عبور کنیم؛ و اما درخصوص کاهش هزینه‌ها، قطعا همانطور که قول دادیم به هیچ عنوان قصد تعدیل نیرو نداریم چون معتقدیم می‌بایست حامی قشر آسیب‌پذیر باشیم. ما در مجموعه کورش حدودا 500 همکار داریم و اگر همکاران فروشنده را نیز درنظر بگیریم باید عرض کنم کورش‌مال برای 4 هزار نفر شغل ایجاد کرده است اما با این که مشکلات خاصی داریم برای کاهش هزینه‌ها از روش کاهش تعداد نیرو استفاده نخواهیم داشت.

مهندس کشاورز با اشاره به اخبار مختلف در خصوص زمان بازگشایی مراکز خرید گفت: هرچند اطلاعیه دقیقی درخصوص تاریخ قطعی بازگشایی مراکز خرید نیست اما با فرض بازگشایی مراکز در هفته آینده و میزان شیوع بیماری و نگرانی‌های مردم از این موضوع چه تدابیری در نظر دارید؟

مهندس میرعالی گفت: همانطور که می‌دانید کورش‌مال یکی از اعضای هلدینگ گروه صنعتی گلرنگ است همکاران ما در این مجموعه عظیم و در راستای مسئولیت اجتماعی خود بی‌وقفه به تولید مواد ضدعفونی کننده و حتی توزیع رایگان آن پرداختند. در کورش‌مال نیز قطعا برنامه ضدعفونی را ادامه خواهیم داد. همه فروشندگان را هم ملزم به استفاده از ماسک و دستکش خواهیم کرد. تب‌سنجی و ضدعفونی سطحی مراجعان محترم در بدو ورود را هم ادامه می‌دهیم البته باتوجه به تجربه اسفند ماه از مردم عزیزمان خواهش ‌می‌کنم  با ما در انجام اقداماتی که به دلیل حفظ سلامتی خودشان می‌باشد، همکاری کنند. البته اگر تجربه دیگری از سایر مراکز داخلی یا خارجی هم باشد قطعا استفاده خواهیم کرد.

مهندس کشاورز با اشاره به پیش قدم بودن کورش‌مال در گام موثر بخشش اجاره واحدهای فروشگاهی مراکز خرید و همراهی و مساعدت با کسبه آن هم در سخت‌ترین شرایط گفت: شما به عنوان مدیر کورش که بخشی از واحدهایتان را فروخته و بخشی را هنوز با مالکیت گروه صنعتی گلرنگ در اختیار دارید چه انتظاری از مالکان و مستاجران دارید؟ چرا که قطعا این همراهی می‌بایست دو طرفه باشد.

مهندس میرعالی گفت: ما و دیگر مراکز با همراهی شما و کمپینی که راه افتاد، در حد توان و طی مذاکره با مالکان سعی کردیم طرح بخشودگی اجاره‌ها به صورت موثر اجرا شود؛ اما آیا امروز مشکل کسبه فقط بحث اجاره‌‌ها است؟ امروز بحث اجاره، مشکل را حل نخواهد نکرد. کسبه مخصوصا واحدهای کوچک مشکلات عدیده‌ای دارند. کلی خرید کردند تا شب عید که معادل 5-4 ماه سال سود دارد فروش داشته باشند، چک دارند که دارد برگشت می‌خورد، اجاره مسکن، هزینه معیشتی، همسر و بچه و بسیاری مشکلات متعدد دیگر که گریبان‌شان را گرفته است. این روزها مهمترین مشغله ذهنی اینجانب قضایا و چالش‌های جدی است که در مراکز خرید با آن‌ها روبه رو خواهیم شد. ما در کورش‌ مال اجاره‌های اسفند ماه را بخشیدیم، در فروردین ماه هم این بخشودگی را داریم؛ شرایط را می‌سنجیم و قطعا در کنارشان هستیم و از مدیران سایر مراکز هم تقاضا دارم مساعدت بیشتری با کسبه داشته باشند. اما در این میان خرده مالک هم داریم؛ اشخاصی که آپارتمان‌‌شان را فروخته و هزینه زندگی و اجاره‌بهای منزل‌شان را از اجاره فروشگاهی که اجاره داده‌اند تامین می‌کنند؛ این افراد چه باید بکنند؟!! اینجانب از مالکانی که توان مالی بهتری دارند عاجزانه درخواست کردم و خوشبختانه دوستان زیادی هم با ما همراه بودند و پاسخ مثبت دادند. اما مستاجران مشکلات دیگری غیر از اجاره نیز دارند؛ حقوق فروشنده‌ها که اتفاقا قشر ضعیف جامعه نیز هستند، پرداخت هزینه بیمه و دهها مورد دیگر.

ما در کورش‌مال باید برای 500 نفر نیرو، یک میلیارد تومان به عنوان حقوق فروردین ماه و برای حق بیمه  200 میلیون تومان پرداخت داشته باشیم؛ آیا به نظر شما کسبه‌ای وجود دارند که بتوانیم از آن‌ها شارژ بگیرم؟

 همه این مشکلات جدی هستند. این که مراکز باید تعطیل شود بله تصمیم منطقی و صحیحی است. همه هم احترام گذاشتیم و در راستای مسئولیت اجتماعی و احترام به مشتری‌های وفادارمان مراکز تجاری را تعطیل کردیم؛ اما چه راهکارهایی وجود دارد؟ دوستان به خاطر دارند که در اسفند 98 جلسه هم‌اندیشی با 20 نفر از مدیران محترم مراکز خرید داشتیم و بیانیه‌ای را در راستای حمایت از کسبه و مشکلاتی که با آن مواجه خواهند شد تنظیم کردیم که حضرتعالی زحمت ارسال آن به وزارتخانه‌های مربوطه را کشیدید اما دیروز فرمودید هنوز پاسخی دریافت نکردید قطعا باتوجه به شرایط فعلی و اقتصاد کشور نباید خیلی انتظار کمک داشت اما باید پیگیر بود تا به یک تصمیم بینابین که تقریبا همه از اتخاذ آن راضی باشند برسیم؛ ما همه اعضای این زنجیره هستیم.

مهندس میرعالی با اشاره به این نکته مهم که متاسفانه مراکز تجاری اتحادیه و صنف ندارند گفت:  مدیریت مراکز تجاری یک صنعت جدید است و با انجمن کارش راه نمی‌افتد بنابراین اینجانب پیشنهاد می‌دهم این قضیه پیگیری شود تا ما نیز یک اتحادیه داشته باشیم.

مهندس کشاورز نیز ضمن استقبال از این پیشنهاد گفت: ما بیش از 1000 مرکز خرید ریز و درشت در کشور داریم و این بار مراکز خرید نشان دادند که می‌توانند به عنوان پیشرانان اقتصاد، در کنار دولت باشند و در زمان نیاز یاری رسانند.

مهندس میرعالی این بحث را با بیان این سوال که آیا آمار دقیقی از میزان افراد شاغل و در واقع میزان اشتغالزایی مراکز تجاری وجود دارد؟ ادامه داد و گفت: باید این دیتا را روی کاغذ بیاوریم، در حال حاضر زیرساخت و نهادی وجود ندارد که دقیقا اعلام کند در مراکز خرید چه تعداد افرادی اشتغال دارند؛ ما این توان را داریم بنابراین باید دست به کار شویم. ما همچنان از قانون تملک آپارتمان‌ها و قانون تجارت استفاده می‌کنیم، این قانون برای چه سالی است؟ ( آخرین نسخه بازبینی آن مربوط به سال 64 است) به همین دلیل است که بعضی مواقع می‌گویم بنا به «قانون میر» ... (قانون اختصاصی که براساس تجربه و دانش مدیریتی که طی سال‌ها فعالیت در مراکز خرید و تولیدی کسب کرده‌ام به کار می‌گیرم)

بنابراین این قوانین باید اصلاح شوند خصوصا برای چنین صنعت بزرگی که به میزان قابل‌توجهی اشتغالزایی می‌کند. شما صنعت تولید پوشاک، در سال‌های اخیر که تحریم‌ها را جدی گرفتند را ملاحظه فرمایید؛ چقدر شغل ایجاد شده؟ برندهای متعددی ایجاد شده‌اند که به دلیل محدودیت تبلیغاتی اکنون نمی‌توانم اسامی‌شان را عنوان کنم.

مهندس کشاورز نیز در تایید این امر گفت: اشتغال‌زایی مراکز خرید که اتفاقا پایدار نیز است و اثرگذاری مثبتی دارد باید مورد توجه جدی هیات دولت قرار گیرد.

مهندس میرعالی گفت: البته تحقق این موضوع، پیگیری ما را می‌طلبد. اینجانب از مدیران محترم سایر مراکز هم خواهش دارم همراه شوند تا ان‌شاالله نتیجه دلخواه حاصل گردد.

مهندس کشاورز در بخش دیگر این گفتگو با اشاره به سوال مراکز خریدی که همزمان با پدیدار شدن کرونا در آستانه افتتاح بودند گفت: پیشنهاد حضرتعالی برای این مراکز چیست؟ چه اکشن پلنی داشته باشند؟ تا چه زمانی صبر کنند؟

مهندس میرعالی در پاسخ به این سوال گفت: امسال اقتصاد جهانی کرونایی است، اقتصاد ایران خیلی کرونایی است. همانطور که پیش از این در کتابم نیز بیان کرده‌ام بهترین زمان برای بازگشایی مراکز خرید نیمه دوم سال است. دلایل مختلفی وجود دارد که اکنون زمان کافی برای توضیح آن‌ها نیست اما توصیه من نیمه دوم سال یعنی شهریورماه همزمان با بازگشایی مدارس و ... که معضل کرونا نیز برطرف شده باشد، است.

مهندس کشاورز به نقل از همکاران مگامال پرسید آیا پس از کرونا بحث اجاره و اجاره‌داری حذف  و سهم از صندوق باب می‌شود و یا این امر به روال عادی باز می‌گردد؟

مهندس میرعالی گفت: قطعا به روال عادی بازمی‌گردد چراکه اگر برنگردد چالش‌های جدیدتری خواهیم داشت.

 ما در کشور قانون مالک مستاجر داریم بنابراین این موضوع به حالت اول باز می‌گردد.

مهندس کشاورز در پایان این گفتگو پرسید پیش‌بینی شما برای 99 چیست؟

 مهندس میرعالی در پاسخ گفت: من آدم مثبت‌اندیش هستم اما اگر بخواهم واقع‌نگرانه پاسخ دهم همانطور که پیش از این نیز عرض کردم امسال کرونایی است، شرایط سخت‌تر  شده است و تلاش، کار، همفکری و مطالعه بیشتری را در حوزه مارکتینگ و فروش می‌طلبد.

نکته قابل‌توجه این است که در آغاز بازگشایی مجدد مراکز خرید با مشکلاتی مواجه خواهیم شد. مردم مثل سابق رجوع نمی‌کنند. از این‌رو آنچه مهم است اهمیت دادن به دنیای دیجیتال مارکتینگ و فروش اینترنتی است. آمازون، اُکالا، دیجی کالا،... شرکت‌های متعدد موفقی هستند بنابراین نظرم این است که کمیته دیجیتال مارکتینگ تشکیل شود تا بخشی از نیازمندی‌های مردم از طریق خرید اینترنتی رفع شوند. پیش از این نیز از اینجانب سوال پرسیده شده بود که در عصر فروش اینترنتی، جایگاه مراکز تجاری چه می‌شود؟ که پاسخ دادم فرقی ندارند هر کدام سهم خود را دارند من همچنان به شاپینگ‌درمانی و مباحثی از این قبیل معتقدم و ایمان دارم ما می‌توانیم به روزهای اوج مان بازگردیم. ما باید استرس و نگرانی را از خود دور کنیم و این درس از کرونا را در ذهن داشته باشیم که با هم مهربان باشیم و از افکار منفی و افراد منفی‌اندیش دوری کنیم.

مهندس کشاورز با طرح سوال تعدادی از مدیران مراکز خرید که پرسیده بودند چه زمانی به دوران رونق مراکز خرید بازمی‌گردیم از مهندس میرعالی نظرخواهی کرد.

مهندس میرعالی در پاسخ گفت: 100 درصد نمی‌شود گفت به زودی! ماه مبارک رمضان و بعد از آن محرم و صفر را در پیش داریم، امتحانات محصلان هم به تعویق می‌افتند بنابراین در نیمه اول نمی‌توان انتظار رونق داشت اما نیمه دوم قطعا خوب خواهد بود.

 مهندس کشاورز در ادامه پرسید راه‌حل‌های رونق‌بخشی چه خواهد بود آیا نیازمند یک طرح ملی است یا هر مرکز بهتر است طرح مجزایی را اجرا نماید؟  مثلا یک جشنواره هماهنگ و سراسری یا طرح دیگر؟

مهندس میرعالی گفت: قطعا هر مدیری می‌باید برای مجتمع تحت مدیریت خود پلن ویژه‌ای داشته باشد، شرایط را تحلیل و طرح متناسب با آن را اجرا کند، البته همانطور که فرمودید یکی از راهها بحث جشنواره است. اینجانب نیز از همفکری، تعامل و مشارکت استقبال می‌کنم بنابراین چنانچه طرح هماهنگ و جامعی مطرح شود مورد توجه قرار خواهیم داد اما در همین ایام هم نباید مشتریان را تنها گذاشت؛ در واقع همان حوزه دیجیتال مارکتینگ که عرض کردم مثلا اینستاگرام. ما باید در این خصوص همفکری کنیم؛ من از تصمیمات جمعی استقبال می‌کنم.

مهندس کشاورز سوال مدیر مرکز خرید آجودانیه در خصوص رویکرد جدید در اخذ شارژ را به عنوان آخرین سوال مطرح کرد.

و مهندس میرعالی پاسخ داد: هنوز در این خصوص جلسه‌ای در هیات‌مدیره نداشتیم که بگویم برنامه به چگونه‌ای می‌تواند باشد اما خودمان هم نگران هستیم پیشنهاد من به دیگر مراکز و همکاران هیات‌مدیره این است که در حد امکان به کسبه فشار نیاوریم. مجموعه را با فشار کمتر و هزینه کمتر مدیریت نمائیم. قطعا کسبه وقتی کسب و کارشان رونق دارد در هزینه‌ها به ما کمک می‌کنند اما وقتی خودشان مشکل دارند نباید در بحث شارژ هم فشار مضاعف بیاوریم البته این نکته را هم یادآور شوم که نمی‌شود شارژ را هم نگرفت. مثل اینکه سوار تاکسی شویم و از راننده توقع داشته باشیم به دلیل بحران کرونا از ما انتظار کرایه نداشته باشد. بنابراین باید راه حل منطقی را درنظر گرفت. ان‌شاالله در اتخاذ تصمیم و رویکرد مفید و موثر از تجارب سایر عزیزان هم استقبال و استفاده خواهیم کرد.

در پایان مهندس کشاورز این گفتگو را ارزشمند  و مفید ارزیابی کرد و از مشارکت مهندس میرعالی مدیرعامل کورش‌مال تشکر نمود.